Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dy komandantët kryesorë amerikanë në Irak, sot pritet të dëshmojnë para Kongresit mbi abuzimet e të burgosurve irakienë nga trupat amerikane.
Kreu i Komandës Qendrore, gjenerali John Abizaid dhe komandanti i forcave amerikane, gjenerali Richardo Sanchez do të paraqiten para Komitetit të Senatit për Shërbimet e Armatosura.
XS
SM
MD
LG