Ndërlidhjet

RAFAH


Trupat izraelite i vazhduan vërsuljet në kampin e refugjatëve në Rripin e Gazës, përkundër kritikave të shumta ndërkombëtare pas sulmeve të djeshme që
rezultuan me 19 palestinezë të vrarë.
Liga Arabe, Bashkimi Evropian dhe Kombet e Bashkuara i dënuan vërsuljet e ushtrisë izraelite në kampin e refugjatëve Rafah, ndërsa presidenti amerikan George Bush tha se dhuna është "shqetësuese", por Izraeli ka të drejtë të vetëmbrohet.
XS
SM
MD
LG