Ndërlidhjet

UASHINGTON


Dy komandantët kryesorë amerikanë në Irak, po dëshmojnë para Senatit mbi abuzimet e të burgosurve irakienë nga trupat amerikane. Kreu i Komandës Qendrore, gjenerali John Abizaid dhe komandanti i forcave amerikane, gjenerali Richardo Sanchez para Komitetit të Senatit për Shërbimet e Armatosura janë duke u paraqitur në një dëgjim publik.
XS
SM
MD
LG