Ndërlidhjet

TEHERAN


Mijëra iranianë morën pjesë në protestat e organizuara nga autoritetet e Teheranit, duke kërkuar largimin e forcave amerikane nga Iraku fqinj. Duke brohoritur parulla antiamerikane dhe antibritanike, protestuesit i dogjën flamujt e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe të Britanisë së Madhe.
XS
SM
MD
LG