Ndërlidhjet

RRIPI I GAZËS


Forcat izraelite kanë vrarë të paktën 10 palestinezë dhe kanë plagosur 40 të tjerë, derisa ata po protestonin në Rafah, kundër vërsuljeve të Izraelit në Rripin Jugor të Gazës, të cilat po vazhdojnë ende.
Liga Arabe, Bashkimi Evropian dhe Kombet e Bashkuara i dënuan vërsuljet e ushtrisë izraelite në kampin e refugjatëve Rafah, ndërsa presidenti Bush tha se dhuna është "shqetësuese", por Izraeli ka të drejtë të vetëmbrohet.
XS
SM
MD
LG