Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i shtetit tha se bastisja e rezidencës së anëtarit të Këshillit Qeverisës të Irakut, Ahmad Chalabi, nuk është bërë për arsye politike. Zëdhënësi Richard Boucher tha se bastisja është udhëhequr nga autoritetet irakiene:
" E qartë, ka arsye ligjore dhe hetuese për ngjarjen e sotme dhe jo arsye politike", tha Boucher.
XS
SM
MD
LG