Ndërlidhjet

NJU DELHI


Kryeministri i sapoemëruar i Indisë, Manmohan Singh, ka deklaruar se krijimi i mardhënieve miqësore me fqinjët, vecanërisht Pakistanin, si dhe zbatimi i reformave ekonomike, që do marrin parasysh shqetësimet e qytetarëve, do jenë përparësitë e qeverisë së tij.
Shtëpia e Bardhë tha se presidenti Bush mirëpret emërimin e kryeministrit Singh dhe pret që të thellohen marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Indisë.
XS
SM
MD
LG