Ndërlidhjet

PRISHTINË


Presidenti Ibrahim Rugova i dorëzoi sot kompanisë gjermane GBI kontratën për Projektin zbatues të autostradës Prishtinë-Durrës.
Presidenti Rugova tha se ky projekt është një ngjarje me rëndësi për Kosovën dhe për këtë pjesë të Evropës sepse do të fillojë realizimi i një arterieje qendrore për Kosovën. Tenderi për punimet e rrugës Prishtinë- Merdare fillon vitin e ardhshëm.
XS
SM
MD
LG