Ndërlidhjet

GJENEVË


Zyrtarë të lartë për të drejtat e njeriut të Kombeve të Bashkuara kritikuan dhunën në Irak dhe në Rripin e Gazës, duke thënë se shqetësimi për sigurinë nuk do të thotë edhe edhe 'leje për të vrarë'. Ata thanë se edhe në konfliktet e armatosura shtetet duhet t'i mbrojnë të drejtat e njeriut.
XS
SM
MD
LG