Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane në Irak dhe militantët besnikë të klerikut shiitë Moqtada al Sadr kanë arritur një marrëveshje për t'i dhënë fund luftimeve në qytetin e shenjtë të Qerbelasë, kanë raportuar agjencitë. Zyra e al Sadrit tha se lufëtarët shiitë kanë ulur armët e tyre pas disa javëh përpjekjesh për të negociuar armëpushimin. Ushtria amerikane nuk ka bërë komente për këtë vendim.
XS
SM
MD
LG