Ndërlidhjet

NJU JORK


Ministrat e Financave të 7 vendeve më të industrializuara takohen sot në Nju Jork për të diskutuar çmimin e naftës, i cili tejkaloi 40 dollarët për nëj fuçi.
Çmimet e naftës në tregun botëror kryesiht u rritën nga kërkesat e shtuara në Kinë, dhe nga shqetësimet mbi sigurinë në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG