Ndërlidhjet

PARIS


Pesë persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur sot kur një pjesë e kulmit të aeroportit Sharl de Gol në Paris është rrëzuar.
"Kur arrita këtë mëngjes unë dëgjova se tri porta kishin rënë në terminalin 2E dhe më nuk kam marrë ndonjë informacion, " thotë njëri nga punëtorët e aeroportit.
Një raport i mëhershëm dha numrin prej 6 të vdekurve, por punëtorët emergjentë thanë se viktima e gjashtë nuk është konfirmuar ende.
XS
SM
MD
LG