Ndërlidhjet

SINGAPOR


Një anije më mbi 4 mijë automjete jug-koreane dhe japoneze është fundosur pas përplasjes më një tanker në afërsi të Singaporit.
Autoritetet e portit thanë se ekuipazhi prej 4 koreanëve dhe 16 filipinasve është shpëtuar, ndërsa nga tankeri nuk është vërejtur rrjedhje e naftës.
XS
SM
MD
LG