Ndërlidhjet

PARIS


Pesë persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur sot kur një pjesë e çatisë së aeroportit Sharl de Gol në Paris është rrëzuar. Aksidenti ndodhi në Terminalin 2E tw kwtij aeroporti, një zonë moderne, e cila u inagurua para më pak se një viti.
"Kur arrita këtë mëngjes unë dëgjova se tri porta kishin rënë në terminalin 2E dhe më nuk kam marrë ndonjë informacion, " thotë njëri nga punëtorët e aeroportit.
Një raport i mëhershëm dha numrin prej 6 të vdekurve, por punëtorët emergjentë vdekja e viktimws sw gjashtë nuk është konfirmuar ende.
XS
SM
MD
LG