Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat amerikane dhe kryengritësit irakienë kanë luftuar sot në shumë qytete të Irakut. Në një deklaratë të ushtrisë amerikane thuhet se 32 kryengritës
irakianë janë vrarë gjatë luftimeve në qytetin e shenjtë të Kufasë.
Në qytetin fqinj Najaf, punëtorët e spitalit citohen të kenë thënë se 14 irakianë janë vrarë në luftime të ngjashme.
Kryengriëtsit, ndërkaq vranë 2 ushtarë amerikanë dhe lënduan 5 të tjerë në një pritë afër qytetit të Fallujasë.
XS
SM
MD
LG