Ndërlidhjet

RAFAH


Luftime të reja kanë shpërthyer mes forcave izraelite dhe palestinezëve të armatosur sot në Rripin e Gazës, derisa izraelitët vazhdonin të shkatërrojnë shtëpitë në kampin e refugjatëve në Rafah.
3 palestinezë, ndërkaq, janë vrarë pas shpërthimit të veturës së tyre në Nablus. Nuk dihet shkaku i shpërthimit.
XS
SM
MD
LG