Ndërlidhjet

KUKËS


Një minë ka shpërthyer në laboratorin antiminë në Kukës, me ç'rast janë vrarë dy dhe janë plagosur 12 të tjerë. Në laborator 36 kursistë po zhvillonin një seancë mësimore, për t'u bërë specialistë çminimi. Nga minat e vendosura nga artileria serbe para luftës, në zonën e Kukësit kanë humbur jetën mbi 30 vetë dhe janë gjymtuar 250 të tjerë.
XS
SM
MD
LG