Ndërlidhjet

PRISHTINË


Policia e Kombeve të Bashkuara ka arrestuar në rajonin e Prizrenit dy persona, babë e bir, të dyshuar për vepra serioze penale dhe vrasje të shqiptarëve të Kosovës.
Sipas policisë arrestimi i tyre është bërë në kuadër të një operacioni të filluar në muajin shkurt. Njëri nga të arrestuarit është majori Islam Gashi, pjesëtar i Trupave Mbrojtëse të Kosovës.
XS
SM
MD
LG