Ndërlidhjet

ZAGREB


Presidenti i Serbisë dhe i Malit të Zi, Svetozar Maroviç tha se marrëdhëniet mes vendit të tij dhe Kroacisë janë një shembull për tërë Ballkanin dhe mund të kenë një efekt pozitiv në stabilizimin e rajonit. Maroviç kështu tha pas takimit në Zagreb me homologun e tij kroat Stipe Mesiqin.
Vizita e Maroviqit në Zagreb është e para e një burrshtetasi të Beogradit, që nga ndarja e Kroacisë nga ish Jugosllavia në vitin 1991.
XS
SM
MD
LG