Ndërlidhjet

JALTË\UKRAINË


Presidentët e Ukrainës, Kazakistanit, Bellarusisë dhe Rusisë diskutuan në Jalta të Ukrainës planet për një integrim më të shpejtë ekonomik.
Të katër vendet ish sovjetike u pajtuan, që të krijojnë një zonë të lirë tregtare, në territoret e tyre shtatorin e kaluar. Presidenti rus Vladimir Putin kërkoi një zbatim më të shpejtë të asaj marëveshjeje.
XS
SM
MD
LG