Ndërlidhjet

KUKËS


Një minë ka shpërthyer në laboratorin antiminë në Kukës, me ç'rast janë vrarë dy dhe janë plagosur 12 të tjerë. Ata po zhvillonin një seancë mësimore, për t'u bërë specialistë çminimi. Nga minat në zonën e Kukësit kanë humbur jetën mbi 30 vetë dhe janë gjymtuar 250 të tjerë.
XS
SM
MD
LG