Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush gjatë fjalimit të tij në Pensilvani ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk do të dështojnë në Irak. Ai tha se sovraniteti do të transferohet më 30 qershor dhe se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë rindërtimin e vendit.Presidenti premtoi gjithashtu shkatërrimin e burgut Abu Ghraib - skenë e torturave nën sundimin e Sadam Huseinit dhe abuzimeve më të fundit të të burgosurve irakianë nga ushtarët amerikanë.
XS
SM
MD
LG