Ndërlidhjet

NAJAF


12 irakienë janë vrarë pas përleshjeve mes forcave amerikane dhe militantëve besnikë të klerikut Moqtada al Sadr në Najaf. Gjatë luftimeve ka pësuar dëmtime edhe një faltore shiite islame.
XS
SM
MD
LG