Ndërlidhjet

TIRANË


"Zgjidhja për Kosovën gjendet tek përgjegjësia e lidershipit", ka thënë në Tiranë sekretari i përgjithshëm i NATO-së Jaap de Hoop Scheffer. Kjo vlen jo vetëm për Kosovën por për të gjitha vendet e rajonit, të cilat duhet të integrohen në NATO dhe në Bashkimin Evropian.
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer, deklaroi se "do të mbështesë fuqimisht përpjekjet e Shqipërisë për integrim në Aleancën e Atlantikut të Veriut". Scheffer po qëndron edhe në Maqedoni në kuadër të një turneu, gjatë të cilit vizitoi edhe Kroacinë.
XS
SM
MD
LG