Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Sesioni pranveror i Asamblesë Parlamentare të NATO-së u hap nën masa të rrepta sigurie në kryeqytetin e Sllovakisë. Në tubimin 5 ditësh, ligjvënës nga 26 vendet anëtare dhe vendet shoqëruese, do të diskutojnë rindërtimin dhe stabilizimin e gjendjes në Afganistan dhe Irak, si dhe bashkëpunimin në luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG