Ndërlidhjet

MOSKË


Kalimi i pushtetit në Irak ka qenë në fokus të bisedimeve mes presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij nga Egjipti Hosni Mubarak.
Që të dy kanë kërkuar që të bëhen përpjekje më të mëdha ndërkombëatre për të siguruar dorëzimin e sovranitetit popullit të Irakut.
Putin ka thënë se për këtë cështje do të flasë sot me telefon edhe me presidentin Bush.
XS
SM
MD
LG