Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani ka zhvilluar me sukses provën për raketat me rreze të mesme veprimi, të mbushura me materiale bërthamore.
Islamabadi zyrtar ka informuar vendet fqinje, përfshi dhe Indinë, për provën në fjalë.
India e Pakistani janë fuqi bërthamore rajonale dhe kanë mosmarrëveshje lidhur me Kashmirin, territor që kontrollohet nga India.
XS
SM
MD
LG