Ndërlidhjet

TEHERAN


Së paku 35 veta janë vrarë, mbi 350 të tjerë janë plagosur dhe 80 fshatra janë shkatërruar nga tërmeti që ka përfshirë dje Iranin qëndror. Ky është i dyti tërmet në rradhë pas atij në Bam ku humbën jetën afro 30 mijë njerëz.
XS
SM
MD
LG