Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha se 4 ushtarë të Shteteve të Bashkuara janë vrarë dje në një aksion në jug të Afganistanit.
Në deklaratën e ushtrisë thuhet se 4 rekrutët, pjesëtarë të forcave speciale ishin vrarë në provincën jugore Zabul, e cila muajve të fundit ishte skenë e sulmeve të rregullta të grupeve militante.
Po dje, 7 ushtarë afganë dhe 4 militantë talibanë janë vrarë në përleshjet në provincën jugore Helmand.
XS
SM
MD
LG