Ndërlidhjet

KANDAHAR


Katër ushtarë afganë dhe një pjesëtar i militantëve janë vrarë në sulmin e dyshuar të talibanëve në një zyrë qeveritare në provincën jugore Halmand.
Prej fillimit të vitit, më shumë se 360 njerëz e kanë humbur jetën në aktet e dhunës në Afganistan, të shkaktuara nga militantët të cilët synojnë t'i prishin zgjedhjet e para pas rënies së talibanëve, të planifikuara për në shtator.
XS
SM
MD
LG