Ndërlidhjet

FUSHË KOSOVË


Drejtori i Hekurudhave të Kosovës, Fitim Shala, dhe tre udhëheqës të tjerë, janë lënduar të hënën, kur punëtorët e përjashtuar nga puna, të revoltuar thyen dritaret dhe dyert e stacionit hekurudhor në Fushë Kosovë dhe sulmuan fizikisht “përgjegjësit” për largimin e tyre.
Policia ka arrestuar disa nga organizatorët e protestës së sotme. Më 1 maj menaxhmenti i Hekurudhave të Kosovës largoi 205 punëtorë.
XS
SM
MD
LG