Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryetari i Parlamentit Izraelit Reuven Rivlin ka shtyer debatin për planin e Ariel Sharonit për tërheqje nga Rripi I Gazës. Ai tha se Sharon nuk ka qenë i gatshëm të marrë pjesë në debat.
Në versionin e ri të planit për tërheqje Izraeli duhet t'i evakuojë në faza 21 kolonitë në Gazë, dhe për secilën fazë duhet të votohet në kabinetin qeveritar.
XS
SM
MD
LG