Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush duke vënë kurora lulesh në Varrin e Ushtarit të Panjohur në Ditën Pëkujtimore për ushtarët amerikanë të rënë gjatë shërbimit, tha se me ndihmën e tyre dy regjime janë përmbysur dhe mbi 50 milionë njerëz jetojnë në liri.
"Ne kemi parë karakteret burrave dhe grave, që veshën uniformën e vendit tonë në vendet si Kabul e Kandahar, në Mosul e Bagdad. E kemi parë vendosmërinë dhe shpirtin e tyre trim. Për shkak të kurajosë së tyre të fortë, Amerika sot është e më e sigurt", ka thënë Bush.
XS
SM
MD
LG