Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga dy shpërthime të ndara në pjesë të ndryshme të Irakut kanë humbur jetën 21 persona dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar. Shpërthimi i parë ka ndodhur afër selisë së Unionit Patriotik të Kurdistanit, që është e vendosur afër administratës amerikane në Irak.
Ndërkaq tjetri, ka ndodhur jashtë një baze ushtarake të forcave amerikane në qytetin Bayji, 250 kilometra larg Bagdadit.
XS
SM
MD
LG