Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti dhe kryeministri i ri i Irakut kanë kërkuar sovranitet të plotë për Irakun, por edhe praninë e forcave ndërkombëtare e kanë quajtur të nevojshme për ta ruajtur Irakun nga "armiqtë'. Ndërkohë, nga dy shpërthime të ndara në pjesë të ndryshme të Irakut kanë humbur jetën 21 persona dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar.
XS
SM
MD
LG