Ndërlidhjet

RIAD


Kanë vazhduar incidentet e dhunës në Arabinë Saudite, ku ushtarë amerikanë janë sulmuar dhe dy militantë janë vrarë nga forcat saudite të sigurisë.
Ushtarët amerikanë janë sulmuar pranë qendrës amerikane të aftësimit në Riad. Incidenti tjetër, ku u vranë militantët islamistë ndodhi në afërsi të Mekës, vetëm pak ditë pas sulmit ku u vranë 22 njerëz, shumica të huaj. Këto sulme kanë ndikuar negativisht në tregun e naftës.
XS
SM
MD
LG