Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga shpërthimi i një automjeti-bombë në veri të Bagdadit u vranë së paku 4 njerëz dhe u plagosën mbi 30 të tjerë.
Ndërkaq ka pasur luftime mes mbështetësve të klerikut radikal Moqtda al-Sadr dhe ushtarëve të koalicionit në Kufa, ku u vranë 5 irakianë dhe u plagosën 40 të tjerë.
XS
SM
MD
LG