Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri serb Vojisllav Koshtunica ka thënë se Rusia ka një rol të madh në ruajtjen e stabilitetit në Ballkan. Ai pas takimi me presidentin rus Vladimir Putin, ka nënvizuar interesimin e Rusisë për Serbinë dhe Malin e Zi e sidomos sic ka thënë ai për cështjen e ndijshme të Kosovës.
Nga ana tjetër Putin ka kërkuar që të rritet bashkëpunimi ekonomik mes Rusisë dhe Serbisë e Malit të Zi.
"Qarkullimi i parave nga tregtia jonë e përbashkët ka kaluar shumën prej një miliard dollarësh dhe është e sigurt se do të arrijë në 1 miliardë e gjysmë dollarë.Për këtë arsye takimi me kryeministrin serb është një prioritet për mua", tha Putin
XS
SM
MD
LG