Ndërlidhjet

BEJRUT


Ministrat e Kuvajtit dhe Katarit thanë se OPEC-u ka vendosur që të rris prodhimin e naftës. Nga një korriku do të prodhohen 2 milionë barrelë më shumë në ditë, ndërsa nga 1 gushti do të shtohet edhe për gjysmë milioni barrelë më shumë.
Agjencitë perëndimore citojnë zyrtarë nga OPEC-u të kenë thënë se në takimin e sotëm nuk është diskutuar rreth ngritjes së çmimit nga 22 dollarë në 28 për një barreël naftë.
XS
SM
MD
LG