Ndërlidhjet

PARIS


Ministrja e Mbrojtjes franceze ka thënë se 60 vjetori i invazionit të aleancës do t'i japë mundësi Francës dhe Shteteve të Bashkuara që të tejkalojnë dallimet e mëhershme rreth Irakut.
Michelle Alliot Marie ka thënë se kjo do të jetë një mundësi e mirë jo vetëm në mes të poltikanëve por edhe në vetë opinion publik.
Presidenti Bush do të takojë të shtunën presidentin francez Zhak Shirak dhe së bashku të dielën do të udhëtojnë në Normandi, në vendin ku para 60 vjetësh trupat aleate filluan clirimin e Evropës Perëndimore nga nazistët gjermanë.
XS
SM
MD
LG