Ndërlidhjet

PRISHTINË


Problemi i shqiptarëve në Luginë të Preshevës dhe ai i serbëve në veri të Kosovës mund të krahasohen, por ndërrim eventual të territoreve nuk do të ketë, ka thënë kryetari i Kuvendit të Kosovës, Nexhat Daci, pas një takimi që zhvilloi me përfaqësuesit shqiptarë të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit. Daci, tha se qëndrimi strategjik i Kosovës është që kufijtë të jenë të paprekshëm.
XS
SM
MD
LG