Ndërlidhjet

BANJA LLUKË


Qeveria e serbëve të Bosnjes tha se ka zbuluar 31 varreza të reja masive, në të cilat janë varrosur viktima të masakrës së vitit 1995 në Srebrenicë.
Zbulimi u bë nga komisioni, i cili po e heton masakrën më të madhe pas Luftës së Dytë Botërore, ku u vranë mbi 7.000 djem dhe burra myslimanë.
XS
SM
MD
LG