Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një mijë ushtarë amerikanë sot janë nisur në Kosovë për t'i zëvendësuar trupat amerikane të vendosura në bazat Bondstill dhe Monti afër Gjilanit.
Ushtarët e rinj amerikanë vijnë nga garda nacionale e shtetit federal Ohajo.
Aktualisht, numri i trupave amerikane në Kosovë numëron 1.800 ushtarë.
XS
SM
MD
LG