Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e ushtrisë amerikane dhe trupat qeveritare afgane kanë vrarë 17 militantë të dyshuar në një operacion të përbashkët në jug të Afganistanit.
Zëdhënësja e ushtrisë Cindy Beam gjithashtu tha 3 ushtarë amerikanë janë plagosur në përleshjet në provincën Kandahar.
XS
SM
MD
LG