Ndërlidhjet

TIRANË


Liderët e 5 vendeve të Ballkanit Perëndimor nesër në Tiranë do të diskutojnë forcimin e bashkëpunimit të ndërsjellë dhe arritjen e synimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian dhe në NATO.
Me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë Fatos Nano, në takim do të marrin pjesë kryeministri i Kroacisë, Bosnjë Hercegovinës dhe Maqedonisë, Ivo Sanader, Adnan Terziq dhe Hari Kostov, si dhe kryetari i unionit Serbi Mali i Zi Svetozar Maroviq.
XS
SM
MD
LG