Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë, Vojisllav Koshtunica dhe Kryetari i qendrës koordinuese të Serbisë për Kosovën, Nebojsha Çoviq kanë dënuar vrasjen e të riut serb në Graçanicë. Zoti Koshtunica ka thënë se kjo vrasje paraqet vërejtje të madhe për Bashkësinë ndërkombëtare që më seriozisht të angazhohet në zgjidhjen e krizës së Kosovës dhe të krijoj siguri për serbët dhe për joshqiptarët e tjerë në Kosovë.
XS
SM
MD
LG