Ndërlidhjet

BERNË, ZVICËR


Papa Gjon Pali i Dytë, tha se e ndjen detyrim që të udhëtoj për ta përhapur mesazhin e Krishtit në mbarë botën. Këto komente Papa 84 vjeçar i bëri sot me të arritur në Zvicër, ku do të qëndroj tri ditë. Kjo është vizita e tij e tretë në Zvicër dhe vizita e 103-të jashtë Vatikanit, prej zgjedhjes së tij në vitin 1978.
XS
SM
MD
LG