Ndërlidhjet

PRAGË


Shumë liderë botëror aktual dhe të dikurshëm shprehën ngushëllime për vdekjen e ish presidentit amerikan, Ronald Reagan. Në mesin e tyre janë edhe Papa Gjon Pali i Dytë, presidenti amerikan, George Bush, Bill Clinton ish president i Shteteve të Bashkuara, pastaj Margaret Thatcher, ish kryeministre e Britanisë, Mihail Gorbaçov, ish president i Rusisë e të tjerë. Ish presidenti Reagan vdiq dje në moshën 93 vjeçare.
XS
SM
MD
LG