Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

RIJAD, ARABIA SAUDITE


Një shtetas britanik është vrarë dhe një tjetër është plagosur sot në Rijad, ka informuar shefi i policisë së këtij qyteti. Ai ka thënë se kundër tyre ishte hapur zjar nga persona të panjohur në orët e vona të pasidtës. Shefi i policisë së Riadit ka thënë se "po zhvillohen hetime lidhur me këtë incident". Agjencia AP raporton se kjo vrasje ndodhi pothuajse një javë pasi 22 persona, shumica prej tyre të jashtëm, u vranë në qytetin lindor të Arabisë Saudite, në Kobar.
XS
SM
MD
LG