Ndërlidhjet

NJU JORK


Anëtarët e Këshillit të Sigurimit do të marrin një projekt të ri rezolute lidhur me Irakun. Projekti i hartuar nga Uashingtoni e Londra synon t'i japë përgjigje shqetësimeve të ngritura nga vendet anëtare të përhershme të Këshillit.
Kryeministri irakian, Alluai, përmes një letre dërguar Sekretarit amerikan të Shtetit Colin Powell ka theksuar se Qeveria e tij do ketë kontrollin e forcave të armatosura dhe do punojë në partneritet me forcat e koalicionit.
XS
SM
MD
LG